Samsung Galaxy S25, pil ömrünü yapay zeka sayesinde iyileştirecek

Samsung‘un en yeni amiral gemisi serisi Galaxy S25‘te pil ömrü konusunda yenilikler sunulması bekleniyor. Yeni sızan bilgilere göre, şirket fiziksel pil kapasitesini artırmadan pil ömrünü uzatmak için yapay zeka teknolojisinden yararlanmayı planlıyor.

Yapay zeka destekli pil optimizasyonu tamamen yeni bir fikir olmasa da, Samsung’un mevcut AI Güç Tasarrufu modu kullanıcıların davranış modellerine göre arka plan görevlerini optimize ediyor. Ancak gelen bilgiler, Samsung’un pil tasarrufu konusunda çok daha ileri bir adım atmayı hedeflediğini gösteriyor. Yeni sistem, CPU ve GPU performansını kısıtlamak veya arka plan görevlerini ayarlamak yerine, sistem kaynaklarını tüketen gereksiz süreçleri tamamen ortadan kaldıracak.

Samsung Galaxy S25, pil ömrünü yapay zeka sayesinde iyileştirecek

Bu teknoloji ilk bakışta aşırı bir yapay zeka kullanımını gerektirmiyor gibi görünse de, işin iç yüzünde daha fazlası olabilir. Yeni yapay zeka sisteminin, Galaxy S25 Ultra‘nın pil ömrünü yüzde 5 ila yüzde 10 oranında uzatması bekleniyor. Bu, kullanıcılar için kesinlikle memnuniyet verici bir gelişme olacaktır.

Samsung, son dönemlerde yapay zeka teknolojisini telefonlarına entegre etmekte oldukça iddialı. Galaxy S24 serisi ile başlayan Galaxy AI yolculuğu, Z6 gibi yakında çıkacak olan katlanabilir telefonlarla daha da ileri taşınacak. Şirket, yapay zekayı akıllı telefonlarında bir fark yaratıcı unsurlar olarak görüyor ve bu teknolojiyi S25 serisinde daha da derinlemesine entegre etmeyi planlıyor.

Ancak bu bilgilerin henüz sadece söylentiler olduğunu ve kesin bilgiler olarak kabul edilmemesi gerektiğini unutmamak önemli. Bu nedenle, sızan bilgilerin doğruluğunu zaman gösterecek. Bu süreçte, gelişmeleri dikkatle takip etmek, teknoloji meraklıları için oldukça heyecan verici olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir